Z PIASTEM ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ

21 zwycięstwo w 51 pojedynku z Piastem Nowa Ruda odnieśli piłkarze dzierżoniowskiej Lechii na inaugurację nowego sezonu. Pierwsza cześć meczu rozgrywana była w pełnym słońcu i przy wysokiej temperaturze. Pierwszego gola zdobyli gospodarze, kiedy to w 33 minucie akcję Piasta celnym strzałem z bliska zdobył Mateusz Poświstajło. Dwie minuty później było już 1-1, kiedy piłka po strzale Jakuba Bejdy, oddanego z kilkunastu metrów, odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w bramce noworudzian. W 42 minucie Piast stanął przed wielką szansą na zdobycie drugiego gola, kiedy arbiter, ku zdziwieniu piłkarzy i kibiców Lechii, odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Tym razem Poświstajło nie zdołał jednak pokonać świetnie interweniującego Adriana Szadego.
W drugiej części meczu Lechia zaatakowała mocniej. Kilka razy lechici strzelali na bramkę Piasta. Pokonać noworudzkiego bramkarza próbowali między innymi: Michał Ciarkowski, Marcin Orłowski i Dawid Wasilewski. Gol padł w 64 minucie, kiedy to celnie strzelił bardzo aktywny Marcin Orłowski. Ozdobą meczu była bramka zdobyta w 71 minucie z umiejętnie rozegranego rzutu wolnego. Nie do obrony z około 30 metrów huknął Dawid Wasilewski, a golkiper Piasta nie miał żadnych szans na obronę. Lechia wygrała w pełni zasłużenie. Warto dodać, że w Nowej Rudzie w żółto-czerwono-niebieskich barwach w meczu o punkty po raz pierwszy zagrali trzej zawodnicy: Oskar Nowak, Kacper Bąk i Piotr Tomkiewicz.
Piast Nowa Ruda – Lechia Dzierżoniów 1-3 (1-1)
1-0 Poświstajło (33), 1-1 Bejda (35), 1-2 Orłowski (64), 1-3 Wasilewski (71)
Szady – Yakhyoyeu, Juraszek, Chlipała, Galuba (56’ Ziółkowski), Bejda, Wasilewski, Nowak (81’ Bąk), Ciarkowski (90’ Tomkiewicz), Rzepski (89’ Rzońca), Orłowski