WAŻNE ZWYCIĘSTWO NA GRZĄSKIM BOISKU W BOLESŁAWCU

Drużyna z Bolesławca rozegrała dobry mecz i o zwycięstwo nad nią nie było łatwo, tym bardziej, że spotkanie rozgrywane było w niezwykle trudnych warunkach, na bardzo grząskim boisku, na którym czasami trudno było utrzymać równowagę. Żółto-czerwono-niebiescy włożyli w ten mecz dużo wysiłku i ostatecznie wygrali w pełni zasłużenie, ale o końcowy wynik walczyć musieli do ostatniego gwizdka. Pierwszego gola zdobyli  gospodarze w 30 minucie gry. Kilka minut później celnym strzałem odpowiedział Michał Ciarkowski. W drugiej połowie ten sam zawodnik podwyższył na 2-1 dla Lechii, strzelając efektownie z około 40 metrów – po podaniu Marcina Orłowskiego – do bramki opuszczonej przez interweniującego na dalekim przedpolu bramkarza. Była to 12 bramka Michała Ciarkowskiego w tym sezonie! Po kilku minutach na 3-1 podwyższył Marcin Orłowski (ósme trafienie w tym sezonie!). Gracze BKS zdołali jeszcze strzelić gola kontaktowego, ale Lechia dość szybko odpowiedziała na to trafieniem z bliska autorstwa Bartosza Rzepskiego i zrobiło się 2-4. Takim wynikiem zakończył się ten dobrze sędziowany przez Amadeusza Opalińskiego mecz.

BKS Bobrzanie Bolesławiec – Lechia Dzierżoniów  2-4 (1-1)

1-0 Skiba (30), 1-1 Ciarkowski (38), 1-2 Ciarkowski (67), 1-3 Orłowski (72), 2-3 Zagórski (79), 2-4 Rzepski (84)

Adrian Szady – Mirkarim Yakhyoyeu (46’ Oskar Nowak), Kamil  Juraszek, Jakub Chlipała, Wiktor Galuba (37’ Kacper Franaszczyk), Kamil Ziółkowski (84’ Michał Rzońca), Dawid Wasilewski, Dominik Watuszko  (46’ Jakub Bejda), Bartosz Rzepski (89’ Kacper Bąk), Marcin Orłowski (89’ Piotr  Tomkiewicz), Michał Ciarkowski

Sędzia: Amadeusz Opaliński. Widzów ok. 70