W I LIDZE DOLNOŚLĄSKIEJ JUNIORA MŁODSZEGO PEWNE ZWYCIĘSTWO LECHII

Pierwszy zespół juniorów młodszych w 12. kolejce I ligi dolnośląskiej U-17 pokonał Polonię-Stal Świdnica 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kacper Polański, Sebastian Kijkowski i Oliwer Namysło.
Trójkolorowi bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w 10 minucie wyszli na prowadzenie. Prawą stroną przedarł się Adrian Twardowski, podał do Kacpra Polańskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. W 30 minucie było już 2:0. bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Sebastian Kijkowski i trafił pod poprzeczką bramki gości. Po zmianie stron Świdniczanie próbowali odwrócić losy spotkania i mocniej zaatakowali. Efektem ich dobrej gry było kilka niebezpiecznie wykonywanych rzutów rożnych. Co chwilę jednak, odkryci goście nadziewali się na kontrataki trójkolorowych. Niestety, wiele sytuacji zostało zaprzepaszczonych, a skuteczność gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia. Jedynego gola w drugiej odsłonie uzyskał Oliwer Namyło, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica 3-0 (2-0)

1-0 Polański (10), 2-0 Kijkowski (30), 3-0 Namysło (65)

Lechia I Dzierżoniów U-17: Szerszeń – Bednarczyk, Jednoróg, F. Gaweł, Osowski (80′ Rojek) – Namysło (70′ Strzyżewski), Sołogub, Płuciniak, Polański – Kijkowski, Twardowski