PEWNA WYGRANA LECHII NA INAUGURACJĘ RUNDY WIOSENNEJ

Tym meczem żółto-czerwono-niebiescy wyprzedzili Piasta Nowa Ruda w statystycznej rywalizacji. Dzierżoniowianie wygrali 22 mecz z 52 dotychczas rozegranych i zrównali się z Piastem w bilansie bramowym.

Podopieczni Pawła Sibika pokonali na własnym boisku Piasta Nowa Ruda 3-0 (2-0), strzelając dwie pierwsze bramki już na początku meczu. Najpierw – w 4 minucie – skutecznością popisał się Marcin Orłowski, a minutę później na 2-0 podwyższył Kamil Ziółkowski, wykorzystując świetne dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego. Ten ostatni zdobył jeszcze bramkę, kiedy to w 70 minucie na dał szans bramkarzowi gości i ustalił wynik końcowy spotkania. Mimo porażki, gracze Karola Ulatowskiego – byłego zawodnika Lechii z czasów gry naszego zespołu w II lidze, długimi fragmentami gry prezentowali się dobrze i kilka razy zagrozili bramce pewnie strzeżonej przez Adriana Szadego.

W sobotnim spotkani w barwach Lechii zadebiutowało czterech piłkarzy. Cały mecz rozegrał 23-letni gruziński pomocnik Revaz „Rezi” Khinchiashvili. 70 minut na boisku spędził wyróżniający się gracz drużyny juniorów – Sebastian Kijkowski, a 10 minut w debiucie zaliczyli inny zawodnik drużyny Pawła Jędrowskiego – Adrian Twardowski. 10 minut na boisku spędził także 24-letni Maksym Gendera, powracający do Lechii po 12 latach i debiutujący w pierwszym zespole naszego Klubu.

Lechia Dzierżoniów – Piast Nowa Ruda 3-0 (2-0)

1-0 Orłowski (4), 2-0 Ziółkowski (5), 3-0 Ciarkowski (70)

Adrian Szady – Wiktor Galuba (71’ Jarosław Duda),  Jakub Chlipała, Kamil Juraszek (46’ Kacper Franaszczyk), Łukasz Sztuka, Revaz Khinchiashvili, Kamil Ziółkowski, Bartosz Rzepski (82’ Adrian Twardowski), Sebastian Kijkowski (71’ Kacper Bąk), Marcin Orłowski (80’ Dominik Watuszko), Michał Ciarkowski (80’ Maksym Gendera)

Sędzia: Jakub Szymczak, widzów ok. 380