[PP] Kłodzko - Lechia 3:5

Brzeg - Lechia 3:1

10.06.2017 14:30:01 - Autor: Łukasz Bienias

Wyszarpane trzy punkty [2 video + 72 foto]

"Trójkolorowi" zrewanżowali się Rekordowi Bielsko-Biała za jesienną porażkę i zdobyli dziś kolejne niesamowicie ważne punkty w kontekście walki o utrzymanie. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego wygrali 2:1 (0:0) po golach Borowego i Paszkowskiego, szczególnie trafienie Patryka poniosło za sobą dużą dozę pozytywnych i radosnych chwil, ponieważ tuż po tym arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Lechici walczyli dziś jeden za drugiego o każdy metr boiska i opłaciło się [...]

-Mecz niewykorzystanych szans, niewykorzystanych z obu stron– skomentował potyczkę w DzierżoniowieWojciech Gumola. Trener „rekordzistów” mógł mieć sporo nadziei na korzystny rezultat na boisku rywala, po pierwszych minutach spotkania, w których dwukrotnie przed szansą stanąłDawid Ogrocki. W pierwszym przypadku napastnik gości czujnie zorientował się w zamiarach środkowego obrońcy Lechii, przechwytując piłkę w okolicach pola karnego. Bramkarza miejscowych pokonać jednak nie zdołał. Drugą okazją był dobitka po uderzeniu z rzutu wolnegoDariusza Ruckiego. Także w tym przypadku górą był golkiper dzierżoniowian. W 38. minucie najdogodniejszą sytuację bramkową mieli gospodarze, a w zasadzie były to trzy wyborne okazje w …jeden akcji. Wpierw niebezpieczeństwo zażegnał świetną interwencjąKrzysztof Żerdka, po dobitce futbolówka odbiła się od poprzeczki, a przy kolejnej poprawce raz jeszcze fenomenalnie interweniował bielski bramkarz.

Z rozmysłem oddaliśmy wcześniej gospodarzom sporo pola do gry, ale poza pierwszymi minutami nie wyglądało to dobrze z naszej strony– tak uzasadnił szkoleniowiec biało-zielonych trzy zmiany dokonane w przerwie. Obraz gry w na starcie drugiej odsłony zdawał się potwierdzać słuszność tego pociągnięcia. Ofensywę „rekordzistów” rozruszałMarek Sobik, bliscy otwarcia wyniku byliRonald SolorzanoiMateusz Kubica. Zamiast jednak oczekiwanego gola dla przyjezdnych, padła bramka dla Lechii. Spóźniona reakcja defensorów we własnym polu karnym po wrzutce z rzutu wolnego, brak właściwej „opieki” nadGrzegorzem Borowymi po nieco przypadkowym trafieniu głową miejscowi objęli prowadzenie. Reakcja bielszczan była niemal natychmiastowa. Po główce D. Ruckiego obrońca Lechii wybił piłkę z linii bramkowej. Nieco później główkowy pojedynek wygrał M. Sobik, tym razem również z interwencją zdążył gracz gospodarzy, tyle że uczynił to z pomocą ręki. Podyktowaną przez arbitra „jedenastkę” na gola celnym uderzeniem zamieniłAndrzej Maślorz.

Do końca spotkania ważyły się jego losy, na korzystny wynik w równym stopniu pracowały oba zespoły, ale to dzierżoniowianie wykorzystali swoją „piłkę meczową”. Ich ostatni w meczu atak z 92. minuty wart był golaPatryka Paszkowskiegooraz bezcennych dla Lechii trzech punktów.

Relacja : bts.rekord.com.pl

Spaleniak - Borowy, Paszkowski, Buryło, Barski, Korkuś, Słonecki, Tomaszewski, Pietkiewicz, Tomkiewicz (66' Szydziak), Niedojad

Żerdka - Bojdys, Rucki, Dudek, Maślorz, Szędzielarz (46' Nagi), Hilbrycht (67' Hałat), Kubica, Żołna, Ogrocki (46' Sobik), Czernek (46' Solorzano)

1:0 Borowy (65'), 1:1 Maślorz (75' karny), 2:1 Paszkowski (90')
Tomaszewski, Buryło (Lechia) Rucki, Nagi, Dudek, Bojdys (Rekord)