[PP] Kłodzko - Lechia 3:5

Brzeg - Lechia 3:1

07.10.2017 16:56:25 - Autor: Łukasz Bienias

Wysoka wygrana JS i porażka JM [21 foto]

W kratkę zagrali dziś nasi juniorzy. Starsi pewnie pokonali 5:0 BKS Bobrzan Bolesławiec 5:0 po golach Dawida Wasilewskiego 2, Dawida Ziółkowskiego, Macieja Rudnickiego i przepięknym wolnym Pawła Muszyńskiego. W końcu zachowaliśmy też czyste konto. Niestety sromotną porażkę ponieśli młodsi, którzy ulegli liderowi Śląskowi Wrocław S.A. 0:10, pewnie zmierzającemu do Ligi Centralnej. Szerzej o meczach, składy i pozostałe wyniki w rozwinięciu [...]

W bardzo mocno okrojonym składzie przystąpili do dzisiejszego meczu juniorzy starsi. Kontuzje, pauzy za kartki wyeliminowały z gry dużą część zespołu i ostatecznie trener Rak miał do dyspozycji tylko dwunastu zawodników. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu przekonywującego zwycięstwa. Drużyna długo czekała na takie spotkanie, ponieważ ostatnio po prostu brakowało szczęścia, czy to w meczu z liderującą Ślęzą, gdzie straciliśmy wygraną w 94 minucie, czy ostatnio w Głogowie.
Dziś zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i każdy z członków drużyny był odpowiedzialny za drugiego. Choć mogło rozpocząć się fatalnie, gdy Malec źle wybił piłkę, pod nogi rywala, ten jednak bardzo zaskoczony nie wykorzystał swojej szansy. Niezła gra przyniosła bramkę Lechii. Do siatki rywali trafił Dawid Wasilewski,a gdy kilkanaście minut później Paweł Muszyński huknął nie do obrony z rzutu wolnego, powoli stawało się pewne, że tego meczu nie przegramy.
Druga połowa wyglądała jeszcze lepiej. Bramkarza gości pokonali Dawid Wasilewski, Dawid Ziółkowski i Maciek Rudnicki. Błysnął też ponownie Paweł Muszyński, po którego kolejnym uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek i dobił kolega z drużyny. W tej części meczu na boisku pojawił się powracający po chorobie Gabor Budai, który swój pobyt na murawie musiał zaznaczyć żółtą kartką ;) Ważna wygrana, oby była prognostykiem kolejnych udanych występów.

Malec - Sztuka, Morawski, Stawiarz, F.Hanusiewicz, Drąg, Muszyński, Lipiec (55' Budai), Ziółkowski, D.Wasilewski, Rudnicki

*** LDJM ***

Za dużo o pojedynku we Wrocławiu nie ma co pisać. Postawą drużyny zdziwiony był sam trener Gronczyński, który nie poznawał swoich podopiecznych, mających spętane nogi. Jeszcze na początku spotkania realizowane założenia taktyczne spełniały swoją rolę, jednak z czasem zespół Śląska Wrocław zaczął dominować. Zawodnicy Lechii zaczęli popełniać proste błędy i oddawali piłkę rywalom. Mecz miał jednostronny przebieg i wrocławska drużyna odniosła pewne zwycięstwo 10:0, kolekcjonując kolejny skalp, wygrywając następne spotkanie z rzędu i pewnie krocząc po wygranie rozgrywek oraz awans do CLJ.

Wilk - Lemański (55' Piątek), Mól, Nawrot (70' Kazek), K.Hanusiewicz, Wilkoszyński, Szczepański, M.Hanusiewicz (55' Kubiak), Górski, Gacek, Sobczyński (70' Chmielowiec)

Zagłębie II Lubin - KS Oława 10:0
Wrocław Academy - WKS Śląsk Wrocław 1:1
Bobrzanie Bolesławiec - KS Polkowice 4:1
Ślęza Wrocław - Górnik Wałbrzych 0:5
Chrobry Głogów - Konfeks Legnica 9:1
Polonia Środa Śl. - Parasol Wrocław 1:3