CENNY REMIS W MECZU Z POLONIĄ-STALĄ ŚWIDNICA

Bez trzech kluczowych zawodników: Marcina Orłowskiego, Dawida Wasilewskiego i Kamila Ziółkowskiego, trójkolorowi wywalczyli cenny remis w 69. meczu z lokalnym rywalem, Polonią-Stalą Świdnica. Lechia zremisowała, a po pierwszej połowie można było mieć nadzieję, że mimo gruntownie odmłodzonego składu zdołają wywalczyć nawet trzy punkty.

Pierwszego gola dla naszego zespołu zdobył już w 7. minucie, po składnej akcji, Dominik Watuszko. Niespełna kwadrans później swojego czwartego gola w tym sezonie (a 105. gola Lechii w historii rywalizacji ze świdniczanami) zdobył Michał Ciarkowski i na tablicy wyników zrobiło się 2-0. W tej części gry nasz zespół miał jeszcze jedną bardzo dobrą sytuację do zdobycia trzeciego gola, ale z czasem inicjatywę zaczęła przejmować Polonia-Stal. Na początku drugiej części gry to ona, po celnym trafieniu Damiana Chajewskiego, zdobyła gola kontaktowego. Goście wyrównali około 70. minuty gry, za sprawą trafienia Michała Orzechowskiego. Wszyscy lechici grali bardzo ambitnie, bardzo dobrze bronił Damian Szady, a w samej końcówce doliczonego czasu gry nasi gracze mieli jeszcze dwie świetne okazje do zdobycia zwycięskiego gola. Najpierw po strzale Kacpra Franaszczyka z rzutu wolnego bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę. Później świetnego dogrania Oskara Nowaka nie wykorzystał Dawid Ziółkowski, a próbującemu z bliska wepchnąć futbolówkę do siatki świdniczan Piotrowi Tomkiewiczowi zabrakło milimetrów, żeby zdobyć zwycięskiego gola.

Mecz, po raz 16. w historii,  zakończył się podziałem punktów. Brawa dla drużyny Lechii (w której dzisiaj zagrało aż 8 zawodników w wieku młodzieżowca, bądź juniora)! Brawa dla kibiców obu zespołów za doping przez całe spotkanie.

Warto dodać, że mecz Lechii z Polonią z trybun oglądała pani Kazimiera Plinta, wdowa po legendarnym piłkarzu, a także trenerze i wychowawcy wielu pokoleń lechitów – Oskarze Plincie!

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica 2-2 (2-0)

1-0 Watuszko (7), 2-0 Ciarkowski (21), 2-1 Chajewski (49), 2-2 Orzechowski (70)

Adrian Szady – Mirkarim Yakhyoyeu, Kamil  Juraszek, Jakub Chlipała, Kacper Franaszczyk, Kacper Bąk (65’ Oskar Nowak), Jakub Bejda, Wiktor Galuba (75’ Dawid Ziółkowski), Bartosz Rzepski, Dominik Watuszko (75’ Michał Rzońca), Michał Ciarkowski (82’ Piotr Tomkiewicz)

Sędzia: Mateusz Lombardo. Widzów ok. 800